Zákaz odběru povrchových vod ve Šternberku

By Redakce

Od úterý 7. srpna platí zákaz odběru na celém území obce s rozšířenou působností Šternberk, který tak reaguje na sucho a nedostatek srážek. „Je zakázáno vodu odebírat na zálivku zahrad, napájení dobytka, napouštění bazénů, kropení sportovišť a tak dále. Zákaz se týká také městského koupaliště ve Šternberku a zálivek zeleně a květinové výzdoby v centru města, toto bude nyní nutno provádět z podzemních zdrojů,“ uvedla mluvčí šternberské radnice Irena Černocká. Nařízení platí do odvolání.

S povrchovými vodami tak mají zákaz nakládat obce Babice, Domašov nad Bystřicí, Domašov u Šternberka, Hlásnice, Hnojice, Horní Loděnice, Hraničné Petrovice, Huzová, Jívová, Komárov, Lipina, Lužice, Město Libavá, Mladějovice, Moravský Beroun, Mutkov, Norberčany, Řídeč, Strukov, Štarnov, Šternberk, Žerotín. Podle Černocké je na vině výrazně nízký průtok povrchových vod ve vodních tocích, který se pohybuje pod hranici sucha již několik dní.

„Situace na drobných vodních tocích je ještě nepříznivější, těmito toky protékají extrémně nízké průtoky nebo se voda vyskytuje pouze v tůních nebo nerovnostech ve dně. Omezení odběru povrchových vod z vodního toku Bystřice a jeho přítoků je dále nutné ve veřejném zájmu z důvodu zachování odběru povrchových vod pro veřejné zásobování pitnou vodou, pro úpravu vody na vodu pitnou v Domašově nad Bystřicí,“ doplnila Černocká.

Ilustrační foto

Source: vodarenstvi.cz

      


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *