V Klatovech zdraží vodu o korunu

By Redakce

Zastupitelstvo města rozhodlo na svém posledním zasedání o vytvoření zvláštního fondu Vodovod a kanalizace Točník. Do něj půjdou finanční prostředky například z navýšení vodného a stočného. Právě v Točníku Klatovy vybudují vodovod a kanalizaci za 60 milionů korun.

„Schválili jsme fond, jehož prostřednictvím bude tato akce financována. Bude tvořen příděly z dotací, z rozpočtu a vodohospodářského fondu. Samozřejmě tam půjdou peníze, které lidé platí za přípojky, jež na vodovod a kanalizaci jsou. Fond bude také tvořen z navýšení nájemného, jelikož vodné a stočné bude navýšeno o jednu korunu,“ informoval místostarosta Václav Chroust.

Starosta Rudolf Salvetr také připomenul, že vodné a stočné patří v porovnání s jinými městy k těm nejlevnějším. „Musíme si ale uvědomit, že pokud chceme tuto službu poskytnout dále, je třeba být solidární,“ uvedl Salvetr. Do nově vytvořeného fondu půjdou ročně čtyři miliony korun.

V současnosti mají všichni obyvatele Točníku své vlastní studny. Část peněz na akci by měla jít z dotace, část pak z peněz Klatov. „Městské peníze jsou několikero druhu, jednak z vodohospodářského fondu, dále budeme muset dát část peněz z rozpočtu a poté je třeba najít i další zdroje. Když se dělala akce Klatovy – čisté město, byl vytvořen fond, kdy část vodného a stočného byla dávána stranou do tohoto fondu. Stejný princip bychom chtěli udělat i v případě Točníka,“ sdělil před několika týdny starosta Klatov. Práce v obci budou rozděleny na rok 2018 a 2019.

Zdroj: Klatovský deník

Source: vodarenstvi.cz

      


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *