Staré trubky v domácnostech už nemusí plnit své funkce

Rozvody vody jsou jednou z nejdůležitějších součástí dnešních domácností. Už jen málokdo si dovede představit domácnost bez tekoucí a čisté vody. V případě starých vodovodních rozvodů se může lehce stát, že už nebudou dokonale plnit své původní účely a budou hlavně náchylné k poruchám. Proto je vhodné uvažovat raději o nových rozvodech dříve, než bude pozdě.

Jaká hrozí rizika?

Ve starších domech jsou vodoinstalace ještě rozvedeny železnými trubkami. Hlavním nepřítelem železa byla odjakživa koroze. Trubky korodují nejen zvenčí, ale také zevnitř. Oba druhy koroze přináší svá úskalí. Koroze zvenčí trubky nijak nepřidá na jejím vzhledu. Hlavně se trubka postupem času oslabuje a již není tak odolná, jak kdysi bývala. Může stačit malý náraz, aby se trubka jen drobně poškodila. O zbytek se postará tlak vody v trubce. Rázem je zaděláno na velkou potopu. Koroze uvnitř trubky má jiné nevýhody. Kousky rzi se mohou odlamovat a znečistit tak vodu. Voda může mít rezatou barvu a také může obsahovat odloupnuté kousky.

Jak postupovat?

Nahradit staré železné trubky za nové je pro každý dům velkým stavebním zásahem. Pokud se rozhodnete pro výměnu všech rozvodů vody, připravte se na to, že domácnost bude poněkud rušnější a špinavější. Rozvody jsou totiž ve většině případů taženy ve zdech domů. Nejprve se musí odstranit ty staré, železné, které se následně nahradí novými, plastovými. Pro každého instalatéra by měly být rozvody vody téměř denním chlebem. Ovšem vždy budete potkávat pracovníky, kteří vykonávají instalatérské práce lépe a ty, kteří je vykonávají hůře.

instalaterSprávná volba instalatéra ušetří, čas, peníze i starosti

V dnešní době je bohužel všeobecně známo, že řemeslo upadá. Mladí lidé nechtějí pracovat rukama a to se týká také oblasti instalatérů. Zatím to není tak citelné, protože jsou tu stále starší a zkušení instalatéři a je mezi nimi dostatečný výběr. Ale už za pár let bude šikovný instalatér placen zlatem. I v dnešní době si musíte dávat pozor na to, jakého instalatéra si k sobě domů pozvete. Vždy je lepší, když se pro firmu rozhodnete hlavně na základě podložených referencí. Ty mohou být poskytnuty, známými, sousedy, rodinou anebo samotnými firmami na základě průzkumů. Jak vybrat správného instalatéra a minimalizovat riziko špatného výběru se můžete dozvědět zde.

Připravte se na změnu i vy

Ještě před začátkem samotné realizace byste měli vědět, co vás čeká. Obecně se jedná o porušené zdivo, velké množství prachu v domácnosti a obtížnější pohyb v interiéru. Každá realizace má svá specifika a odlišnosti. Jinak bude probíhat vodoinstalace v brněnském bytě, kterou budou provádět instalatéři Brno a jinak vodoinstalace v rodinném domku na úpatí Krkonoš. Instalatér by se měl na objekt přijet podívat alespoň týden před začátkem prací. Měl by si prohlédnout celou stavbu a informovat se od vás na veškeré práce, které budete chtít udělat. Až bude vědět veškeré podrobnosti, měl by vám sdělit průběh celé realizace krok po kroku. Vy budete vědět, co musíte do příjezdu připravit, co odstranit a co vás čeká. Celá realizace pak bude probíhat klidněji a rychleji.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *