S příchodem horkých dnů souvisí napouštění bazénů, své služby nabízejí i Středočeské vodárny

By Redakce

Předcházet problémům při napouštění domovních bazénů pomáhá v České republice řada vodárenských společností. Mezi ně patří také Středočeské vodárny, prostřednictvím kterých mohou lidé zažádat o napuštění bazénů z přistavených cisteren.

Tento způsob plnění bazénů je výhodný hlavně tím, že odpadá zdlouhavé plnění standardní vodovodní přípojkou, která na takto nárazový odběr není dimenzována a předchází se rovněž problémům s tlakem a příp. zákalem. Tyto nárazové odběry pitné vody, zapříčiněné rychlým napouštěním bazénů, způsobují zásadní zvýšení rychlosti proudění pitné vody v potrubí. Důsledkem může být překročení limitních hodnot průtoku a s tím spojené problémy, jako je krátkodobé zvýšení koncentrace železa v pitné vodě. I když tento zákal nemá vliv na kvalitu pitné vody, jsou tím ovlivněny její senzorické vlastnosti a zákazníci si pak mohou na tento jev stěžovat,“ vysvětluje Pavel Pobříslo.

K dalším problémům spojených s napouštěním bazénů může patřit pokles tlaku ve vodovodním řadu, který se negativně projeví i u dalších odběratelů.S nástupem teplého počasí vyřizujeme v průměru 3 – 4 objednávky denně na dopravu vody cisternou do venkovních bazénů. Počet vyřízených objednávek samozřejmě záleží na vzdálenosti a množství požadované vody,“ uvedl Marek Holubovský, vedoucí střediska vodovod Kladno. V loňském roce Středočeské vodárny obsloužily necelých 300 zákazníků a letos už služeb středočeské společnosti využilo téměř 100 vlastníků domovních bazénů.

Source: vodarenstvi.cz

      


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *