Praha investuje do opravy inženýrských sítí v kolektorech 200 milionů korun

By Redakce

Metropole vloží v následujících deseti letech do modernizace inženýrských sítí v kolektorech zhruba 200 milionů korun. Město se tak rozhodlo kvůli nutnosti oprav a výměn již nevyhovujícího potrubí, které je v majetku Prahy. Kolektory jsou podzemní šachty sloužící k uložení inženýrských sítí, jako třeba elektrického vedení nebo vodovodů. Informovala o tom radní pro infrastrukturu Jana Plamínková. Informoval o tom portál onergetice.cz.

„Město se musí postarat o to, aby teplovodní sítě a i další sítě, které nepatří dalším majitelům, ale které jsou naše, aby byly v dobrém stavu. Takže nám nezbývá nic jiného, než to začít opravovat,“ řekla Jana Plamínková. Podle ní byly kolektory pravděpodobně chybně zprivatizované. Tehdy byla totiž infrastruktura v kolektorech většinově převedena do majetku distribučních firem. Některá ale zůstala v majetku města, které je dále pronajímá.

Realizace kolektorů byla v Praze zahájena v 80. letech. Při výstavbě byly položeny inženýrské sítě, potrubí vodovodu, plynovodu, rozvodů tepla nebo teplé vody. Sítě v nich potřebují modernizaci zhruba po 30 až 40 letech provozu. V současnosti je pro Prahu akutní vyřešit havarijní stav tepelné izolace na horkovodních rozvodech kolektoru Černý Most a vyměnit poruchového vodovodního řadu v kolektoru Uhříněves.

Hlavní město také připravuje také stavbu dvou nových kolektorů za 1,3 miliardy korun. První pokryje horní část Václavského náměstí a druhý spojí nový sběrač v Hlávkově mostu s centrem. Projekt však nezačne dříve než v roce 2021. Kolektory v Praze měří asi 90 kilometrů a stará se o ně městská firma Kolektory Praha.

Source: vodarenstvi.cz

      


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *