Pomocí kvalitních čerpadel dostanete vodu kamkoli budete chtít

Za první průkopnický vynález v kategorii čerpání vody jsou považovány klasické pumpy. Pomocí železných pump se čerpala voda ze studní a vrtů a my jsme ji mohli nadále využívat. V dnešní době samozřejmě existuje velké množství moderních prostředků pro čerpání a průtok vody. Souhrnně se tyto výrobky nazývají čerpadla. V této kategorii najdeme samozřejmě velké množství podkategorií, které určují přesné funkce a zaměření čerpadla. 

Jak čerpadla fungují a k čemu se využívají?

Využití čerpadel najdeme snad ve všech odvětvích našeho průmyslu, ale i v běžných domácnostech. Nejčastěji se čerpadla využívají jaderné a tepelné energetice. Jedná se o obrovská komerční čerpadla s moderními technologiemi. Dále se čerpadla využívají v potravinářském a chemickém průmyslu. Další využití čerpadel je při zalévání rostlin a pro čerpání spodních vod nebo usazenin ze dna nádrží. Čerpadla ve všech podobách slouží k dodání energie (pohybové, potenciální, nebo tlakové) kapalině, která protéká skrze čerpadlo. Detailní informace o historii čerpadel a o jejich využití můžete nalézt wikipedii.

katalog čerpadel CADOPPI s diesel a benzínovým motorem_page1_image17

Do jakých kategorií se čerpadla dělí?

Rozdělení čerpadel je podle jejich způsobu využití, velikosti a výkonu. Mezi nejvyužívanější kategorie čerpadel patří čerpadla ponorná. Ta se nejčastěji využívají pro dopravení vody (většinou čisté) z vrtů, studní a vodních nádrží. Další kategorií je odstředivé čerpadlo na vodu. To se využívá hlavně k dopravě mírně znečištěné vody ze studní, nádrží nebo potoků. Některé druhy čerpadel jsou schopny nasávat vodu až z hloubky osmi metrů pod hladinou. Kalová čerpadla slouží k odsávání znečištěných vod. Nejčastěji odsává splaškové vody z domácnosti nebo vody drenážní. Podle druhu kalového čerpadla mohou být odsávány i rybníky, nádrže, sklepy, jímky nebo septiky. Volba kalového čerpadla závisí na druhu znečištění odčerpávané kapaliny. Další kategorií jsou oběhová teplovodní čerpadla. Ta slouží pro čerpání vody v topných systémech a klimatizacích od teploty vody +10 do +110°C. Poslední kategorií jsou domácí vodárny, které slouží k zásobování domácností vodou. Mohou být nastaveni i do automatického provozu dávkování. Vše závisí na kvalitě vodárny a na množství financí, které vynaložíte na její pořízení.

 

Na elektriku nebo na benzín?

Před touto otázkou se pozastaví většina z nás, kteří přemýšlí o nákupu čerpadla. Každý druh má své pro i proti. Elektrická čerpadla mají menší pořizovací náklady, dají se sehnat ve všech kategoriích, ale nedosahují takových výkonů, jako benzínové modely. Benzínová čerpadla jsou naopak nákladnější při pořízení a vyrábějí se pouze v některých kategoriích. Jejich přednostmi je ovšem jejich velký výkon a možnost fungování i na místech bez elektrického proudu. Při nákupu čerpadla je tedy nutné porovnat všechny tyto parametry a rozhodnout se, který model vám bude nejvíce vyhovovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *