Napouštění bazénu a nádrží z vodovodního řádu přináší problémy

K napouštění bazénu není vhodné využívat veřejnou vodovodní síť, upozorňují Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Vysoké proudění vody totiž způsobuje uvolnění sedimentů a tím dochází k zakalení vody. Pochopitelně dochází k poklesu tlaku v síti, které se projeví i u jiných odběratelů. Další nebezpečí, podle PVK, hrozí při napouštění bazénu z vlastní studny v podobě obsahu nežádoucích látek či tvrdých kovů ve vodě

„Veřejná vodovodní síť není primárně určená pro napouštění bazénů. Kvůli vysoké rychlosti proudění vody v potrubí může dojít k uvolnění sedimentů a tím k zakalení vody. Rovněž hrozí pokles tlaku v síti, který se může projevit i u jiných odběratelů,“ vysvětlil tiskový mluvčí PVK Tomáš Mrázek. „Pokud již někdo bude napouštět bazén přes vodovodní přípojku, tak mu doporučujeme, aby tak činil pomalu a mimo špičku v nočních hodinách,“ dodal.

Další nebezpečí hrozí při napouštění bazénu z vlastní studny v podobě obsahu nežádoucích látek či tvrdých kovů ve vodě. „Proto doporučujeme napouštět bazény vodou z cisteren a předejít tak různým problémům,“ zdůraznil mluvčí PVK.

Řešení?

Například Pražské vodovody a kanalizace nabízejí zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo. Tuto službu zajišťuje dceřiná společnost PVK Česká voda – Czech Water. Poplatek je za autocisternu o objemu 9 m3.

Source: tretiruka.cz (vodní zpravodajství

    


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *