Lesy ČR zrekonstruují zeď na řece Jičínce

By Redakce

Lesy ČR budou opravovat na Novojičínsku. Zeď na levém břehu řeky Jičínky v Novém Jičíně je v havarijním stavu. Stavební úpravy by měly začít ještě v květnu. Informovala o tom regionální televize Polar.

Před osmi lety zasáhly oblast Novojičínska masivní povodně. Místní označili povodeň jako tisíciletou. Voda dokonce dosáhla až pod okna kostela. „Došlo k největšímu poškození břehů a těch zídek, které drží i tady tu stezku do té ulice U jezu. A my jsme za osadní výbor žádali o nápravu této situace. Bylo to ale problematické, protože nebyl znám majitel jezu. Tím, že nám město bylo nápomocno, tak nakonec došlo k tomu, že majitelem jezu byly určeny státní lesy Frýdek-Místek” připomněl Jaroslav Perútka, předseda osadního výboru v Žilině. Výbor požaduje i snížení jezu v blízkosti zdi. Snížilo by se tím riziko záplav.

Splav a zídku spravují od letošního roku Lesy ČR, které podepsaly smlouvu o předání s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Do té doby byl vlastník neznámý. „Ihned po nabytí práva hospodařit s tímto majetkem jsme zadali projekt, který má záležitost vyřešit. Je naplánována sanace části nestabilního zdiva. To bude odstraněno a svah následně zajistí kameny,” uvedla Eva Jouklová, tisková mluvčí Lesů ČR. S opravou zídky by se mělo začít ještě v květnu.

Source: vodarenstvi.cz

      


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *