Komfort pro uživatele, nižší náklady a větší bezpečnost přináší dálkový odečet vodoměrů.

Systém walk-by, dálkový odečet stavu počítadla vodoměru, byl ke konci loňského roku zaveden u 2 700 vodoměrů, což byl ve srovnání s rokem 2012 nárůst o více než tisíc instalací. „Tento systém máme nasazen u velkoodběratelů a především v nebezpečných šachtách, kde je neúnosné riziko poškození zdraví našich zaměstnanců,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací. „I v letošním roce je tento systém intenzivně zavádíme a měsíčně naistalujeme zhruba šedesát odběrných míst,“ dodal.
U 183 kusů fakturačních (patních) vodoměrů byl loni dálkový odečet realizován prostřednictvím systému Veolia Smart. Odečet stavu měřidla se bezdrátově přenáší do tzv. koncentrátoru, odkud pak veškerá data směřují přes internet přímo ke konečnému uživateli. Odečet se provádí on-line a data jsou ukládána server a ihned prezentována na webové adrese www.merenispotreby.pvk.cz.
„Dálkový odečet mimo jiné umožňuje sledovat v reálném čase spotřebu vody a včas odhalit nefunkční měřidla,“ podotkl Mrázek. Zavedení systému Veolia Smart pomáhá také bytových družstvům a SVJ při hledání skrytých úniků a neoprávněných manipulací s bytovými vodoměry. PVK ke konci uplynulého roku registrovaly 109 439 vodoměrů. V průběhu roku 2013 bylo vyměněno 19 540 kusů, opravou a ověřením prošlo 8 604 kusů a u 1 149 kusů proběhlo úřední přezkoušení.

Source: tretiruka.cz (vodní zpravodajství

    


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *