Do rybníku Kohouťák se opět vrátí voda

By Redakce

Rybník v Chodové Plané, u místních známý jako Kohouťák, sloužil zejména jako požární nádrž, která byla napájena podzemním potrubím z nedalekého Plánského potoka. Na infrastruktuře se podepsal zub času a dnes je potrubí propadlé a ucpané. Městys na Tachovsku rozhodl o celkové revitalizaci nádrže a vyhlíží brzké získání stavebního povolení.

„Nejprve je nutné udělat nový přívod vody, povede stejnými místy a zdrojem vody pro rybník bude i nadále Plánský potok. Celkově vodní nádrž odbahníme a vyčistíme, poté dojde k napuštění,“ sdělil Deníku místostarosta Chodové Plané Luboš Hlačík. Stavební práce by měly začít již na jaře.

Podle Hlačíka při revitalizaci nedojde k pokácení stromů a neubude ani žádná další okolní zeleň. Naopak možná přibude schodiště do vody a dřevěné molo. Upuštěno bylo od obnovení zábradlí na hrázi. Vedení obce také počítá, že na rybník v zimě zamíří bruslaři. Chodová Planá je v současnosti významným průmyslovým centrem Tachovska a rovněž turisticky atraktivním místem. Její správní území spadá částečně do chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

Foto, zdroj: Tachovský deník

Source: vodarenstvi.cz

      


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *