Další ročník vzdělávacího projektu Hledej pramen vody

By Redakce

Základní školy z Ostravska se mohou hlásit do dalšího ročníku zábavného vzdělávacího programu Hledej pramen vody. Vyhlašují jej Ostravské vodárny a kanalizace a je určen dětem 4. a 5. tříd. Žáci budou postupně plnit úkoly, během kterých se dozví mnoho cenných informací o vodě. Soutěž vyvrcholí velkým červnovým finále na Slezskoostravském hradě.

„Projekt pořádáme u příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22. 3. Nyní probíhá registrace týmů na stránkách www.hledejpramenvody.cz. Školáci vnímají, že se mluví o suchu a nedostatku vody ve světě. O vodě samotné toho ale často nevědí příliš mnoho. Netuší, odkud k nim voda přitéká a proč mohou být její zásoby omezené. To všechno a ještě řadu dalších informací se při plnění úkolů zábavnou formou dozví,“ uvedla mluvčí společnosti Radka Vanková.

Školáci obdrží v první fázi šest úkolů a ti, kteří je vyřeší nejlépe, se utkají ve velkém finále. Tři nejúspěšnější třídy získají jednodenní výlet za krásami Moravskoslezského kraje. Všichni finalisté také obdrží věcné ceny.

Source: vodarenstvi.cz

      


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *