Co všechno ukrývalo dno Nechranické přehrady?

By Redakce

Bezpečnostní přelivy nádrže Nechranice v těchto měsících procházejí dlouhodobou opravou a vodohospodáři snižují hladinu tak, že je v některých místech vidět jinak zatopené dno. Zraky kolemjdoucích kromě neoprénových bot na dně nádrže nebo torza mobilů zaujaly především desítky registračních značek automobilů. Podle informací Deníku to jsou značky od aut Škoda Octavia, která se v minulosti ocitla v databázi policejního pátrání.

Největší nádrž na řece Ohři se letos dožívá padesáti let. Přehrada zásobuje vodou obyvatele, průmyslové podniky i zemědělce na Chomutovsku a slouží rekreantům i sportovcům. V současnosti na přehradě probíhají práce v souvislosti s významnou rekonstrukcí díla. K významnému jubileu se přehrada otevřela veřejnosti.

Nechranická vodní nádrž je pátou největší nádrží v České republice a má nejdelší sypanou přehradní hráz ve střední Evropě. Výhodou nádrže Nechranice je fakt, že je natolik velká a hluboká, že umí vodu v Ohři přirozeně vyčistit, a protože převážnou část roku vytéká voda z nádrže ode dna, tak je její teplota relativně vyrovnaná. Původně byla postavena pro zásobování průmyslu a zemědělství. Později dostala i funkce protipovodňové ochrany, regulátora toku a rekreační využití.

Source: vodarenstvi.cz

      


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *