Bělov plánuje odkanalizovat sedmdesát domácností

By Redakce

Patnáct milionů korun bude potřeba na odkanalizování zhruba sedmdesátky domácností v Bělově na Zlínsku. Starosta Bělova Jiří Přecechtěl uvedl, že se jedná o polovinu obce, kterou odkanalizují v rámci první etapy zřejmě v roce 2019.

„Projekt už máme zpracovaný, nyní se chystáme na územní řízení. Odkanalizování provedeme za pomoci takzvaného výtlačného potrubí, které napojíme na městskou čistírnu odpadních vod v Otrokovicích. Obec si chce také podat žádosti o dotace. Některé domácnosti nyní používají septiky, novější domy mají vlastní čističky, jiné zase vypouštějí odpadní vodu do potoka,“ uvedl Přecechtěl.

Bělov není jedinou obcí na Zlínsku, která chystá své odkanalizování. Podobné úmysly mají v Rackové, kde má vzniknout i nová čistírna odpadních vod. Místostarosta Rostislav Juráň uvedl, že se zpracovává projekt a je potřeba souhlasu několika majitelů pozemků, přes které vede potrubí. Podle Juráně se nová kanalizace bude týkat všech 800 obyvatel. Čistírna by měla stát za obcí ve směru na Lechotice. Domácnosti zatím v Rackové vypouštějí odpadní vodu prostřednictvím jímek či septiků.

Ilustrační foto

Source: vodarenstvi.cz

      


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 30 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *